Profikosmetika
ProfikosmetikaProfikosmetikaProfikosmetika

Popis jednotlivých výrobků

JEMNÝ ŠAMPÓN S KONDICIONÉREM (Super Cleaning and Conditioning Shampoo) Speciálně vyvinutý šampón, obohacený kondicionéry, který čistí důkladně aniž by srst vysušoval nebo zjemňoval. Vyplachuje se rychle a kompletně (beze zbytku) a zanechává srst zářivou a bez veškerých nečistot a reziduí (zbytkových částic). Jedinečná formule #1 ALL SYSTEMS Jemného šampónu s kondicionérem skvěle zabraňuje zacuchání a zamotání srsti z toho důvodu, že ze srsti jsou odstraňovány pouze přebytky oleje a nečistoty, ale přirozený maz zůstává zachován. Je bezpečný a jemný tak, aby mohl být používán dokonce každý den. Je bezpečný i pro tu nejcitlivější pokožku a srst, pro štěňata, kojící feny a kočky. #1 ALL SYSTEMS Jemný šampón s kondicionérem obsahuje jen samé přírodn&iacut... (detail)

Způsob použití botan. kond. zvýrazňujícího barvy

Tento kondicionér je dostupný ve 3 barvách a může být použitý několika způsoby. PLATINUM - pro bílou, krémovou, světle stříbrnou, světle zlatou - může být také přidán k Červeno-hnědému nebo Černému kondicionéru pro snížení intenzity těchto barev MIDNIGHT (ČERNÝ/MODRÝ) – pro černou, tmavě stříbrnou, tmavě modrou nebo šedivou barvu srsti RED/BROWN (ČERVENÁ/HNĚDÁ) – pro červenou, aprikot, červeno-zlatou a játrovou barvu srsti Konečná intenzita barvy závisí na době působení přípravku, jeho koncentraci a četnosti použití přípravku. Srst Vašeho psa musí být před použitím kondicionéru vykoupaná a důkladně vypláchnutá. Kondicionér buď rozředíte vodou nebo může být použitý i neředěný. Před aplikací Botanického kondicionéru zvýrazňujícího barvy doporučujeme použít ... (detail)

Péče o srst mezi koupáním - kartáčování, česání

Jestliže je srst výstavních psů „v oleji“, obvykle není potřeba ji mezi koupáním česat. Vyvarujte se česání špinavé výstavní srsti a NIKDY nečešte suchou srst, jinak jí polámete. U některých typů srsti je nezbytné rozčesání srsti před koupáním pomocí spreje, protože jinak se srst při koupání pod proudem tekoucí vody zaplstí a později už není možné srst rozdělit. Hydratační sprej s norkovým olejem je lehký aerosolový sprej, obsahující norkový olej, lanolin a rostlinné proteiny a má příjemnou vůni dětského pudru. Pro tento účel (rozčesání srsti) je také vhodný Hydratační kondicionér s prvosenkovým olejem, když smícháte 1 lžičku kondicionéru s 1/2 litrem horké vody. Nasprejujte zlehka srst a kartáčujte, soustřeďte se na místa, kde je rozčesání skutečně... (detail)

Příprava srsti na výstavu

Použijte kondicionér, který nejlépe vyhovuje potřebám příslušného typu srsti Vašeho psa.   Proteinový kondicionér – nejlepší pro plemena s tvrdou srstí nebo se srstí s podsadou, pro která je důležitý objem srsti (Malamut, Husky, Pudl, Newfoundland, Papillon, Kolie, Zlatý retrívr a plemena s podobným typem a strukturou srsti). Kondicionér vyplachujte podle toho, kolik objemu srst potřebuje. (Když méně vypláchnete bude větší objem srsti).   Skupina podle péče Proteinový kondicionér / 1 litr vody SUPER PÉČE 2 – 5 polévkových lžic STŘEDNÍ PÉČE 1 polévková lžíce MÍRNÁ PÉČE 1/2 polévkové lžíce   Botanický kondicionér – ideální pro plemena s&nbs... (detail)

Příprava (úprava) srsti před koupáním

Příprava srsti před kopáním nemusí zabrat příliš mnoho času. Použití správných pomůcek (kartáče a hřebeny) při péči o srst před koupáním Vám zaručí, že tato činnost Vám zabere pouze tolik času, kolik je absolutně nezbytné. Tato příprava se liší podle typu srsti a její kondice. (použití konkrétních prostředků – v jiné části)   Typy srsti: 1)Krátká (Dobrman, Bígl, Vipet …) – příprava obvykle není nezbytná, můžete použít dřevěný Masážní kartáč, tím promasírujete kůži a srst, abyste podpořili odstranění lupů a odumřelé srsti   2)Střední (Německý ovčák, Corgi …) – stejná příprava jako u krátké srsti doplněná o použití Jemného kartáče k odstranění odumřelé podsady   3)Dlouhá a splý... (detail)

Definování skupin podle potřeby a úrovně péče

Naši výstavní psi vyžadují každý speciální (a specifickou) péči a je tedy nezbytné rozdělit psy do několika skupin podle jejich vlastních potřeb péče o srst. Jako první musíme vzít v úvahu kvalitu a přirozený stav srsti a dále výstavní kalendář (tj. dobu mezi jednotlivým koupáním). Určením té skupiny, která nejlépe vyhovuje potřebám našeho psa, my můžeme lépe definovat způsob péče, který je nejlepší pro specifickou srst našeho psa. Skupiny 1)SUPER PÉČE – jedinci vyžadují tento stupeň péče jestliže: a)srst je velmi hustá nebo velmi dlouhá b)srst je ve špatné kondici – je zničená opakovaným rozčesáváním zacuchané srsti, používáním    nevhodných dráždivých přípravků, nebo jednoduše zanedbáním péče nebo ... (detail)

Péče o výstavní srst

Údržba a péče o srst výstavních psů nemusí být obtížný, zdlouhavý nebo namáhavý úkol. Správné použití kvalitních výrobků, společně se znalostmi o technice práce, mohou pomoci udělat tuto činnost rychlou a jednoduchou a výsledek Vás zaručeně odmění. „Udržet srst, ochránit srst, dát srst do oleje, naolejovat“ znamená stejnou věc, a to použití výrobku, který redukuje zacuchání a zamotání srsti, a tedy účinně eliminuje česání mezi koupáním. Omezuje namáhání srsti a tím nám zajišťuje dosažení maximálního objemu a délky srsti (srst se neláme ani netrhá). Mnoho z produktů „udržujících a ochraňujících srst“, které se nacházejí na současném trhu jsou vyrobeny tak, aby obalily vlasové vlákno olejem pro udržení nezacuchan&ea... (detail)

Porozumění srsti

Vlas (chlup) je jemné proteinové vlákno, které vyrůstá z kůže lidí a zvířat. Srst je symbolem krásy, excelence, důkazem dobrého zdraví a dokonalé péče. Dlouhá a splývavá nebo krátká a hustá v dokonalé kondici budí obdiv ve výstavním kruhu. Krásná srst je důvodem pýchy majitelů, ať jde o domácího mazlíčka nebo světového vítěze. Díky větším znalostem o srsti, o které se s Vámi chceme podělit, porozumíte potřebám srsti a budete jí moci věnovat náležitou péči.   Srst roste různou rychlostí v závislosti na genetických dispozicích, ročnímu období, péči a celkovému zdravotnímu stavu zvířete. Srst i pokožka může být poškozována nevhodným používáním chemických prostředků. Pokožka slouží jako přirozená bariér... (detail)

Kosmetické rady

Rádi bychom vám přiblížili kompletní péči o téměř jakoukoliv dlouhou srst vašeho pejska. Tyto rady jsou vztaženy na jednu z nejkvalitnějších značek kosmetiky ALL SYSTMS, ale platí i obecně a jsou výborným vodítkem pro začátečníky, dozvíte se zde, kdy a s čím zhruba začínat – od štěňátka po výstavního šampiona i domácího mazlíčka. Podobně je možné samozřejmě používat i další značky nebo přípravky různě kombinovat. Tak jde dosáhnout dokonalého vzhledu srsti bez velké námahy. Pokud máte pochybnosti o kombinaci nebo způsobu použití, můžete zkusit hledat v poradně nebo mi kdykoliv napište (do poradny nebo e-mailem) a já se pokusím vám poradit.   Nejprve něco obecně o srsti a péči: POROZUMĚNÍ SRSTI Srst roste různou rychlostí v závislosti na genetických dispozicích, ročnímu období, p&eac... (detail)

Povídání o značkách

ALL SYSTEMS Americká profesionální kosmetika pro psy tvoří ucelenou řadu výrobků vhodnou pro všechna plemena psů a všechny typy srsti, je vyrobena výhradně z přírodních zdrojů, je hypoalergenní a používá ji mnoho špičkových chovatelů a vystavovatelů na celém světě. Jedná se o kosmetiku kvalitní, bezpečnou a spolehlivou. Práce s výrobky je jednoduchá a výsledky zaručené. Výrobky jsou silné koncentráty, které se ředí vodou v poměru 1:5 až 1:40. Kosmetika All Systems je naprostá jednička v péči o srst. Je prověřená tisíci spokojenými zákazníky. Ačkoliv je kvalita srsti dána geneticky, použitím této kosmetiky dokážete pomoci v krátké době i výrazně nekvalitní nebo poničené srsti. Po 2 měsících pravidelné péče je srst k nepoznání. Rádi bychom vyzdvihli některé přípravky: je to J... (detail)