Profikosmetika
ProfikosmetikaProfikosmetikaProfikosmetika

Péče o srst mezi koupáním - kartáčování, česání

profikosmetika.cz » Články » Péče o srst mezi koupáním - kartáčování, česání

Jestliže je srst výstavních psů „v oleji“, obvykle není potřeba ji mezi koupáním česat. Vyvarujte se česání špinavé výstavní srsti a NIKDY nečešte suchou srst, jinak jí polámete. U některých typů srsti je nezbytné rozčesání srsti před koupáním pomocí spreje, protože jinak se srst při koupání pod proudem tekoucí vody zaplstí a později už není možné srst rozdělit.

Hydratační sprej s norkovým olejem je lehký aerosolový sprej, obsahující norkový olej, lanolin a rostlinné proteiny a má příjemnou vůni dětského pudru. Pro tento účel (rozčesání srsti) je také vhodný Hydratační kondicionér s prvosenkovým olejem, když smícháte 1 lžičku kondicionéru s 1/2 litrem horké vody.

Nasprejujte zlehka srst a kartáčujte, soustřeďte se na místa, kde je rozčesání skutečně nezbytné (podpaží, za ušima …). Pokuste se česat srst u výstavních jedinců co nejméně, češte vždy ve směru růstu srsti, abyste minimalizovali přetrhání srsti.

Nasprejujte silněji zacuchaná místa a nechejte několik minut působit. Jemně rozdělte zacuchaniny prsty a pomalu rozčesávejte, vždy začínejte od konečků a postupujte nahoru až ke kůži (vždy češte po směru růstu srsti – odshora dolů).

Hydratační sprej s norkovým olejem je také vynikající přípravek pro natáčení srsti dlouhosrstých plemen.Zpět