Profikosmetika
ProfikosmetikaProfikosmetikaProfikosmetika

Příprava srsti na výstavu

profikosmetika.cz » Články » Příprava srsti na výstavu

Použijte kondicionér, který nejlépe vyhovuje potřebám příslušného typu srsti Vašeho psa.

 

Proteinový kondicionér – nejlepší pro plemena s tvrdou srstí nebo se srstí s podsadou, pro která je důležitý objem srsti (Malamut, Husky, Pudl, Newfoundland, Papillon, Kolie, Zlatý retrívr a plemena s podobným typem a strukturou srsti). Kondicionér vyplachujte podle toho, kolik objemu srst potřebuje. (Když méně vypláchnete bude větší objem srsti).

 

Skupina podle péče

Proteinový kondicionér / 1 litr vody

SUPER PÉČE

2 – 5 polévkových lžic

STŘEDNÍ PÉČE

1 polévková lžíce

MÍRNÁ PÉČE

1/2 polévkové lžíce

 

Botanický kondicionér – ideální pro plemena s jemnou, hedvábnou srstí, pro srst, která je náchylná k zacuchání, pro zlepšení struktury srsti. (Shih-tzu, Yorkšírský teriér, Pudl, Maltéz, Bišon, Soft Coated Wheaten teriér …) Po použití kondicionér vypláchněte podle potřeby.(Když srst vypláchnete méně, bude padavější, klouzavější).

 

Skupina podle péče

Botanický kondicionér / 1 litr vody

SUPER PÉČE

3 – 4 polévkové lžíce

STŘEDNÍ PÉČE

2 polévkové lžíce

MÍRNÁ PÉČE

1 polévková lžíce

 

¨ Po dokonalém promíchání Proteinového nebo Botanického kondicionéru s vodou pomalu aplikujte na čerstvě vykoupanou, vlhkou srst. Pomalu zapracujte kondicionér do srsti, aby došlo k úplnému prosycení srsti. Věnujte pozornost konečkům srsti a problémovým místům. (Kondicionéry jsou hladké, ale nejsou olejové).

¨ Tyto kondicionéry mohou být použity i neředěné na problémová místa, aby přidaly váhu lehkým a létavým konečkům srsti nebo usměrnily hustá nebo chundelatá místa v srsti.

¨ Vyplachujte podle toho, jaké úrovně kondice chcete dosáhnout. Vysušte srst opatrně ručníkem, dejte pozor na zacuchání srsti. Vysušte fénem a upravte jako obvykle.Zpět