Profikosmetika
ProfikosmetikaProfikosmetikaProfikosmetika

Způsob použití botan. kond. zvýrazňujícího barvy

profikosmetika.cz » Články » Způsob použití botan. kond. zvýrazňujícího barvy

Tento kondicionér je dostupný ve 3 barvách a může být použitý několika způsoby.

PLATINUM - pro bílou, krémovou, světle stříbrnou, světle zlatou

- může být také přidán k Červeno-hnědému nebo Černému kondicionéru pro snížení intenzity těchto barev

MIDNIGHT (ČERNÝ/MODRÝ) – pro černou, tmavě stříbrnou, tmavě modrou nebo šedivou barvu srsti

RED/BROWN (ČERVENÁ/HNĚDÁ) – pro červenou, aprikot, červeno-zlatou a játrovou barvu srsti

Konečná intenzita barvy závisí na době působení přípravku, jeho koncentraci a četnosti použití přípravku.

Srst Vašeho psa musí být před použitím kondicionéru vykoupaná a důkladně vypláchnutá. Kondicionér buď rozředíte vodou nebo může být použitý i neředěný. Před aplikací Botanického kondicionéru zvýrazňujícího barvy doporučujeme použít rostlinný Šampón na tvrdou srst, který srst dokonale připraví pro maximální absorpci barvy.

Obecná pravidla

¨ Barva se ze srsti vymývá zhruba po 3 – 5 umytích. Tvrdé typy srsti je těžší pokrýt barvou a také se barva rychleji vymývá. Více porézní srst rychleji absorbuje barvu.

¨ Pamatujte! Toto není permanentní barva, neobsahuje amoniak nebo peroxid, je to pouze přípravek, který zvýrazní přirozenou barvu srsti.

¨ Když tento kondicionér smícháte s vhodným kondicionérem už nemusíte používat další kondicionér.

¨ Botanický kondicionér zvýrazňující barvy zvětšuje objem srsti, zlepšuje strukturu srsti, ale nezjemňuje ani nevysušuje srst.

Následující způsob použití je vhodný pro většinu typů srsti. Smíchejte tento kondicionér s dalším kondicionérem #1 ALL SYSTEMS podle následujícího návodu:

¨ Jestliže potřebujete zvýšit objem srsti, smíchejte 25-50% Proteinového kondicionéru a 75-50% Botanického kondicionéru zvýrazňujícího barvy. (Vhodné pro tato plemena: Pudl, Samojed, Akita, Zlatý retrívr …).

¨ Jestliže si přejete získat padavou a klouzavou srst použijte 75% Botanického kondicionéru a 25% Botanického kondicionéru zvýrazňujícího barvy. (Vhodné pro tato plemena: Maltézský psík, Lhasa apso, Yorkšírský teriér, Shih-tzu, Afgán …).

Tato směs může být ještě zředěna vodou, aplikována na srst a nechána v srsti minimálně 3 – 5 minut působit. Potom vypláchněte nebo kondicionér může zůstat v srsti i mezi výstavami a vymyje se až před výstavou.

Aplikace sprejem

Jestliže chcete barvu do srsti nastříkat sprejem a poté v srsti nechat, musí být barva před aplikací hodně zředěná vodou.

Příprava a použití kondicionéru

Dejte potřebné množství dvou kondicionérů do lahvičky, doplňte do poloviny teplou vodou, dobře promíchejte. Doplňte druhou polovinu teplé vody a znovu promíchejte. Naneste důkladně a rovnoměrně na srst, používejte lahvičku s aplikátorem. Nechte působit 3 – 5 minut a důkladně vypláchněte. Pokračujte obvyklým způsobem – vysušte a upravte srst.

Ponechání kondicionéru v srsti mezi výstavami

V tomto případě smíchejte Botanický kondicionér zvýrazňující barvy s příslušným kondicionérem a/nebo s vodou aplikujte na srst a nechejte v srsti mezi výstavami. Vykoupejte až před výstavou. (Puli, Bouvier …).

Použijte rukavice při aplikaci MIDNIGHT a RED/BROWN!Zpět