Profikosmetika
ProfikosmetikaProfikosmetikaProfikosmetika

Popis jednotlivých výrobků

profikosmetika.cz » Články » Popis jednotlivých výrobků

JEMNÝ ŠAMPÓN S KONDICIONÉREM

(Super Cleaning and Conditioning Shampoo)

Speciálně vyvinutý šampón, obohacený kondicionéry, který čistí důkladně aniž by srst vysušoval nebo zjemňoval. Vyplachuje se rychle a kompletně (beze zbytku) a zanechává srst zářivou a bez veškerých nečistot a reziduí (zbytkových částic).

Jedinečná formule #1 ALL SYSTEMS Jemného šampónu s kondicionérem skvěle zabraňuje zacuchání a zamotání srsti z toho důvodu, že ze srsti jsou odstraňovány pouze přebytky oleje a nečistoty, ale přirozený maz zůstává zachován.

Je bezpečný a jemný tak, aby mohl být používán dokonce každý den. Je bezpečný i pro tu nejcitlivější pokožku a srst, pro štěňata, kojící feny a kočky.

#1 ALL SYSTEMS Jemný šampón s kondicionérem obsahuje jen samé přírodní, zdraví neškodné složky, neobsahuje alkohol nebo silikonové produkty, které nepříznivě působí na srst a pokožku. Nenarušuje přirozenou barvu a strukturu srsti.

Návod na použití:

Před použitím může být šampón zředěn 1 : 2 dílům vody. Důkladně namočte srst a naneste potřebné množství šampónu k odstranění oleje a špíny, dobře zapracujte do srsti. Vypláchněte a zopakujte postup ještě jednou, abyste dokonale vyčistili srst. Potom použijte kondicionér podle typu srsti Vašeho psa.

Majitelé psů, kteří pravidelně používají olej, by měli před aplikací kondicionéru použít #1 ALL SYSTEMS Osvěžovač a stabilizér kůže a srsti minimálně 1 - 2´ za měsíc.

VYBĚLOVACÍ ŠAMPÓN

(P. F. Whitening Shampoo)

Vysoce koncentrovaný.

Bezpečný pro všechny barvy.

Speciálně vyvinutý šampón, bohatý na čistící složky, optické rozjasňovače, kokosový olej a další kondicionéry. Čistí důkladně a bezpečně, vyplachuje se rychle a beze zbytku a zanechává srst zářivou a bez veškerých nečistot.

Jedinečná formule #1 ALL SYSTEMS Vybělovacího šampónu účinně redukuje a zesvětluje skvrny, bezpečně rozjasní a rozzáří všechny barvy srsti. Speciálně doporučený pro bílou, krémovou, stříbrnou a černou barvu srsti.

#1 ALL SYSTEMS Vybělovací šampón obsahuje samé přírodní, zdraví neškodné složky, neobsahuje peroxid, modřidla, alkohol, olej nebo silikonové produkty, které působí nepříznivě na srst a pokožku. Dodá lesk všem barvám srsti, nezesvětluje barvy a zlepšuje přirozenou strukturu srsti.

Návod na použití:

Šampón zřeďte 1 : 5 dílům vody. Namočte důkladně srst a naneste potřebné množství šampónu k odstranění oleje a nečistot, dobře zapracujte do srsti. Na velmi znečištěná místa (vousy, nohy …) může být použitý neředěný. (Dbejte na to, aby se šampón nedostal do očí. Jestliže k tomu dojde, okamžitě vypláchněte oči proudem studené vody po dobu 2 – 3 minut. Jestliže podráždění přetrvává, konzultujte veterináře). Nechejte působit 2 – 3 minuty, potom vypláchněte. Jestli je to potřebné, postup zopakujte. Nyní použijte #1 ALL SYSTEMS Jemný šampón s kondicionérem a poté odpovídající kondicionér.

ŠAMPÓN PROTI BLECHÁM A KLÍŠŤATŮM

(Flea and Tick Shampoo)

Bezpečný, účinný, spolehlivý a neškodný jemný šampón, obsahuje přírodní pyrethrin, je obohacený kondicionéry. Bezpečný i pro štěňata.

Vysoce účinný proti blechám, klíšťatům a vším, přičemž minimalizuje vysušování srsti a pokožky způsobené insekticidy.

Pro dosažení živé, zářivé srsti bez reziduí použijte následně #1 ALL SYSTEMS Jemný šampón s kondicionérem. Dále použijte Váš oblíbený kondicionér.

Návod na použití:

Nepoužívejte tento přípravek jiným způsobem, než je uvedeno v návodu.

Dobře namočte srst Vašeho psa, naneste potřebné množství šampónu a důkladně zapracujte do srsti. Pro dosažení lepšího účinku můžete psa ponechat v bohaté pěně po dobu 4 – 5 minut. Potom šampón důkladně vypláchněte ze srsti teplou vodou.

 

Bezpečnostní opatření

Nebezpečné pro lidi i domácí zvířata.

Upozornění: Požití je škodlivé! Nevdechovat! Držte mimo dosahu očí a zabraňte kontaktu se sliznicemi. V případě zasáhnutí očí okamžitě vypláchněte proudem vody. V případě infekce nebo podráždění kůže vyhledejte veterinárního lékaře. Zabraňte kontaminaci potravin.

Likvidace: Nepoužívejte opakovaně prázdný obal. Zabalte obal do několika vrstev novinového papíru a dejte do odpadu.

Účinné složky:

Technický Piperonyl Butoxid ………… 0,50%

Pyrethrin ……………………………… 0,05%

Neutrální složky ……………………… 99,45%

Ekvivalentní s 0,4% éterem a 0,1% příbuzných sloučenin.

SAMOOPLACHOVACÍ ŠAMPÓN

(Self Rinse Conditioning Shampoo)

Speciálně vyvinutý, samooplachující, pečující šampón a osvěžovač srsti, bohatý na kondicionéry, který důkladně čistí, dodává kompletní kondici srsti a zanechává srst osvěženou, bez reziduí. Používá se tehdy, když kompletní koupání je buď nepraktické nebo není nezbytné.

Jedinečná formule #1 ALL SYSTEMS Samooplachovacího šampónu pomáhá odstraňovat skvrny, působí antistaticky, zabraňuje poletování srsti, zlepšuje soudržnost, strukturu a objem srsti a dokonale upravuje vzhled srsti pro vstup do výstavního kruhu a umožňuje vítězit.

#1 ALL SYSTEMS Samooplachovací šampón obsahuje všechny přírodní, zdraví neškodné součásti a neobsahuje žádná modřidla, peroxid, alkohol, olejové nebo silikonové produkty, které mohou podráždit srst a pokožku. Nenarušuje přirozenou barvu srsti, pokud nebyly před aplikací Samooplachovacího šampónu použity bělící přípravky.

Návod na použití:

Před použitím můžete zředit v poměru 1 : 5 dílům vody.

Poznámka: Šampón může být naředěn i více, až 1 : 10 dílům vody, v závislosti na stupni znečištění srsti.

Aplikujte šampón přímo na místo, které chcete vyčistit a osvěžit. Roztok můžete buď na daná místa nasprejovat nebo můžete použít lahvičku s aplikátorem. Místo důkladně namočte šampónem a zapracujte do srsti. Poté stačí vysát pomocí čisté bavlněné nebo papírové utěrky. Jestliže je to nutné, opakujte celý postup ještě jednou až do úplného odstranění skvrn a nečistot. Vysušte fénem a upravte jako obvykle.

ŠAMPÓN NA TVRDOU SRST

(Crisp Coat Shampoo)

#1 All SYSTEMS Šampón na tvrdou srst zvětšuje objem, zlepšuje strukturu, účinně odstraňuje reziduální částky, které se do srsti dostanou ze znečištěného životního prostředí. Čisté bylinné aroma osvěžuje, posiluje a oživuje srst. 100% rostlinné složení pročišťuje srst. Speciálně doporučený pro teriéry a další plemena s tvrdou srstí. Nevysušuje srst ani pokožku. Je dokonce bezpečný a účinný pro chemicky ošetřenou, křehkou a slabou srst.

Návod na použití:

Důkladně namočte srst. Vmasírujte potřebné množství šampónu, vytvořte bohatou pěnu. Důkladně vypláchněte teplou vodou. Šampón je silný koncentrát, může být zředěn 1 : 5 dílům vody nebo použit v plné síle. Opakujte postup ještě jednou, jestliže je třeba nebo jestli na srst používáte těžké kondicionéry nebo oleje. Poté použijte Váš oblíbený kondicionér. Pro teriéry doporučujeme Luxusní krémový kondicionér, pro dosažení padavé srsti Botanický kondicionér, pro zvýšení objemu Proteinový kondicionér. Nakonec můžete aplikovat vhodný prostředek na poslední úpravu srsti např. Antistatický sprej.

Rozjasňovací šampón

(P.W. Lightening Shampoo)

#1 ALL SYSTEMS Rozjasňovací šampón je speciálně vyvinutý pro bílou, krémovou, světle stříbrnou a světle zlatou barvu srsti. Jeho součástí jsou enzymatické složky nové generace, které jsou vysoce účinné při odstraňování skvrn. Šampón dále obsahuje kondicionéry, které hydratují a rozzáří srst.

Čistě bílý Rozjasňovací šampón bezpečně vyběluje, rozjasňuje a odstraňuje skvrny.

Návod na použití:

Nejprve vykoupejte srst Vašeho psa pomocí #1 ALL SYSTEMS Jemného šampónu s kondicionérem nebo novým #1 ALL SYSTEMS Šampónem na tvrdou srst, abyste odstranili mastnotu a nečistoty. Důkladně vypláchněte. Poté použijte čistě bílý Rozjasňovací šampón. Důkladně nasyťte neředěným šampónem špinavá místa a místa, která chcete vybělit, aby byla barva srsti v rovnováze po celém těle. Jinak může být šampón rozředěn v poměru 1 : 5 dílům vody. Nechejte působit v srsti minimálně 3 – 5 minut, abyste dosáhli maximální odstranění skvrn.

U parti-kolorně zbarvených psů nenechejte působit šampón na barevných místech více než 2 minuty. Dále použijte Váš oblíbený #1 ALL SYSTEMS kondicionér – Botanický kondicionér pro padavou srst, Proteinový kondicionér pro otevřenou, drsnou nebo tvrdou srst. Upravte srst jako obvykle.

PROTEINOVÝ KONDICIONÉR

(Super Reach Protein Lotion Conditioner)

Speciálně vyvinutý kondicionér, který má přírodní zázvorovou vůni a je vhodný pro všechny typy srsti. Zkracuje čas péče o srst a dodává srsti nádherný lesk a kondici potřebnou pro to, aby Váš pes mohl vítězit.

#1 ALL SYSTEMS Proteinový kondicionér působí antistaticky, udržuje srst čistou (odpuzuje špínu), zvýrazňuje barvu a zlepšuje strukturu srsti. Je vyrobený jen z přírodních, zdraví neškodných látek. Neobsahuje alkohol, olej nebo silikonové produkty, které působí nepříznivě na srst a pokožku. Při pravidelném používání se srst stává pevnou, získává výstavní kondici, která se neustále zlepšuje a výsledkem je dosažení lehčí údržby srsti.

Návod na použití:

Nejprve vykoupejte psa pomocí #1 ALL SYSTEMS Jemného šampónu s kondicionérem. Dobře smíchejte přibližně 2 polévkové lžíce Proteinového kondicionéru s 1 litrem horké vody. Naneste na srst, dobře zapracujte a nechejte srst důkladně nasytit. Zvýšenou pozornost věnujte koncům srsti a problémovým místům, kde se srst nejvíce zacuchává. Srst ve špatné kondici vypláchněte jen zlehka. Když necháte v srsti více kondicionéru, srst bude lépe chráněná, bude mít větší objem, a také zlepšíte stav poničené srsti. Srst v dobré kondici nebo těžší srst můžete vypláchnout více. Srst bude mít velice hladký (ne mastný) vzhled. Pro extrémně suchou a zničenou srst použijte kondicionér nezředěný, nechejte působit 5 – 10 minut a potom vypláchněte. Účinnost ještě více zvýšíte zahřátím srsti s aplikovaným kondicionérem.

Na ochranu srsti mezi výstavami použijte Proteinový kondicionér v kombinaci s Lanolinovým olejem.

#1 ALL SYSTEMS Proteinový kondicionér se také doporučuje používat pro finální úpravu srsti na výstavách tak, že smícháte 1 čajovou lžičku kondicionéru s 1 litrem teplé vody, zlehka nasprejujete srst a vykartáčujete.

BOTANICKÝ KONDICIONÉR

(Botanical Conditioner)

První kondicionér nové generace. Přírodní extrakty z karotky a semen vinné révy zásobí srst účinnými složkami, které okamžitě zlepšují kondici, strukturu a lesk srsti. Je vyrobený ze speciálních přísad, které působí antistaticky, jsou velice jemné a zanechávají srst hladší a hedvábnější než kdykoli předtím.

Botanický kondicionér vylepšuje přirozenou strukturu srsti, výrazně zlepšuje i velmi zničenou a problémovou srst. Skvěle redukuje zacuchání a zamotání srsti, dostává srst do špičkové výstavní kondice, dodává srsti upravený a konečný vzhled, který je základem vítězství.

Návod na použití:

Po použití jednoho z odpovídajících #1 ALL SYSTEMS šampónu smíchejte 1 – 2 polévkové lžíce Botanického kondicionéru s 1 litrem horké vody pro jednoduchou srst (bez podsady) a 3 – 4 lžíce pro těžší srst s podsadou a pro obtížněji zpracovatelnou a upravitelnou srst. Důkladně naneste a zapracujte do srsti, nechejte působit 60 – 90 sekund a vypláchněte. Pro lepší kontrolu srsti můžete trochu kondicionéru nechat v srsti, to znamená, že nemusíte kondicionér vyplachovat důkladně, srst bude mít hladký, nikoliv slepený vzhled, bude klouzavější a padavější. Při vysoušení fénem kartáčujte srst jedním z Vašich oblíbených #1 ALL SYSRTEMS kartáčů. Češte opatrně, vždy ve směru růstu srsti (a postupujte od konečků až ke kůži). Nejprve opatrně rozdělte všechny zacuchaniny a chuchvalce pomocí prstů.

Věnujte pozornost psům, u kterých je používaná olejová technika mezi výstavami a použijte #1 ALL SYSTEMS Stabilizér a osvěžovač kůže a srsti mezi šampónem a kondicionérem. Toto je velmi důležité speciálně u psů s velice jemnou srstí.

#1 ALL SYSTEMS Botanický kondicionér je speciálně doporučovaný pro tato plemena: Shih-tzu, Kokršpaněl, Pudl, Afgánský chrt, Jorkšírský teriér, Lhasa apso, Bišon …

BOTANICKÝ KONDICIONÉR ZVÝRAZŇUJÍCÍ BARVY

(Color Botanical Conditioner)

Zvýrazňuje přirozenou barvu, dodává lesk a zlepšuje strukturu srsti. Vhodný pro všechny typy srsti. Obsahuje přírodní rostlinné extrakty, hedvábné aminokyseliny a UV filtr pro ochranu barvy. Neobsahuje peroxid ani amoniak.

Návod na použití:

Nejprve použijte 1 z Vašich oblíbených #1 ALL SYSTEMS šampónů – buď Jemný šampón s kondicionérem nebo Vybělovací šampón. Vypláchněte. Jestliže používáte těžké kondicionéry nebo oleje k ochraně srsti, použijte Osvěžovač a stabilizér kůže a srsti. Důkladně vypláchněte. Tento postup zajistí, že srst je dokonale připravena pro použití a působení kondicionéru.

Aplikujte Botanický kondicionér zvýrazňující barvy na mokrou srst, dobře zapracujte do srsti. Nechejte působit 1 – 5 minut. Kondicionér může být ponechán v srsti déle pro dosažení vyšší intenzity barvy a pro lepší kondici srsti. Můžete také srst zabalit do teplého mokrého ručníku a/nebo do igelitu a 10 – 15 minut zahřívat srst pomocí fénu. Před vypláchnutím nechejte srst 5 – 10 minut vychladnout. Důkladně vypláchněte. Nemusíte používat žádný další kondicionér. K odstranění barvy stačí 2 - 3´ umýt srst Jemným šampónem s kondicionérem nebo Šampónem na tvrdou srst. Vysušte a upravte srst jako obvykle. Dále můžete použít Tvarovací gel nebo další vhodný přípravek #1 ALL SYSTEMS. Více informací o použití přípravku najdete v příručce Průvodce péčí o srst a použití výrobků.

Upozornění: Tento výrobek obsahuje některé složky, které mohou v některých případech způsobit podráždění pokožky. Proto proveďte předběžný test pokožky. Nepoužívejte přípravek v blízkosti očí!

Předběžný (úvodní) test pokožky:

Tento test by měl být proveden před každým použitím přípravku.Vyčistěte malý kousek pokožky v podpaží nebo na vnitřní straně stehen. Naneste kondicionér a nechejte zaschnout. Nechejte působit na místě 48 hodin. Jestliže nedojde k podráždění můžete Botanický kondicionér zvýrazňující barvy použít. Nepoužívejte na nemocnou pokožku.

PLATINUM – pro bílou, krémovou, světle zlatou barvu

RED/BROWN (ČERVENÁ/HNĚDÁ) – pro aprikot, červenou a zlatou barvu srsti

MIDNIGHT (ČERNÁ) – pro černou, tmavě stříbrnou barvu srsti

 

LANOLINOVÝ OLEJ

(Pure Lanolin Oil)

Speciálně vyvinutý pro super hydrataci srsti a pokožky. Přirozeně navrací ztracenou vlhkost způsobenou častým koupáním a fénováním, působením slunce s větru. Lanolinový olej dodává srsti báječnou přirozenou pružnost, zkracuje čas česání, napomáhá zregenerovat srst, která je zničená opakovanou snahou o rozčesání, ochraňuje srst před trvalým poškozením, zpevňuje ji a zabraňuje jejímu zacuchání. Vynikající pro ochranu srsti mezi výstavami.

Mnohé olejové přípravky působí nepříznivě na srst – přitahují špínu, ucpávají póry a vysušují srst, což způsobuje následné zničení a ztrátu srsti. Toto se Vám nikdy nemůže stát s výrobky #1 ALL SYSTEMS. Lanolinový olej obsahuje jen přírodní, zdraví neškodné složky a neobsahuje alkohol ani silikonové produkty, které působí nepříznivě na srst a pokožku. Zlepšuje barvu a strukturu srsti. Lanolin je skutečně absorbován pokožkou a srstí, je to nejlepší hydratační prostředek pro kůži a srst.

Návod na použití:

Nejlepších výsledků dosáhnete smícháním 2 polévkových lžic Lanolinového oleje a 2 polévkových lžic Proteinového kondicionéru s 1 litrem horké vody. Důkladně promíchejte. Zapracujte do srsti dokud není dokonale nasycena. Vypláchněte tak, aby se roztok dostal do všech vrstev srsti. Vymačkejte přebytečné množství ze srsti a vysušte fénem. Množství Lanolinového oleje můžete zvýšit nebo snížit v závislosti na podnebí, současném stavu (kondici) kůže a srsti, době mezi česáním a koupáním, hustotě podsady a srsti. Zvyšte množství podle potřeby.

U krátkosrstých plemen použijte již popsaný způsob, vypláchněte a nakonec přebytek lanolinu odstraňte pomocí čistého froté ručníku.

HYDRATAČNÍ KONDICIONÉR S PRVOSENKOVÝM OLEJEM

(Hemectant Moisturizing Oil of Primrose)

Je lehký, vodou ředitelný, bezpečný pro vybělenou srst a/nebo pro velmi porézní srst. Je to kompletní kondicionér, důkladně hydratuje srst, má antistatické účinky, obsahuje složky zlepšující rozčesání zacuchané srsti. Není potřeba k němu cokoli přidávat a ani není nutné použít další kondicionér.

Suchá, šupinatá pokožka, létavá srst, zacuchaniny a zamotání srsti jsou při pravidelném používání účinně odstraněny. Srst a pokožka budou ve skvělé – super kondici = pod kontrolou.

#1 ALL SYSTEMS Hydratační kondicionér s prvosenkovým olejem rychle schne, lehce se vymývá, jednoduše používá a usnadňuje úpravu a péči. Srst rovnoměrně nasákne, dokonce i srst s podsadou a zacuchaná srst. Nevyplachuje se! Kartáčování a vyčesávání je snadné. Ztráta srsti je minimální.

Použití tohoto oleje je skutečně jednoduché, dobře se s ním pracuje a ušetří Vám mnoho práce a nervozity. Vůně je svěží a dlouhotrvající. Speciálně se doporučuje pro jednoduchou srst (bez podsady), jemnou, hedvábnou srst, vybělenou a velmi porézní srst. Například: Soft Coated Wheaten teriér, Knírač, Shih-tzu, Maltézský psík, Bišon, Afgánský chrt, Americký kokršpaněl, Jorkšírský teriér, Špringršpaněl, Irský setr, pudl a plemena s podobným typem a strukturou srsti.

Návod na použití:

Důkladně vykoupejte psa v #1 ALL SYSTEMS Jemném šampónu s kondicionérem. Pro vybělení, rozzáření a odstranění skvrn použijte jako první Vybělovací šampón a až poté Jemný šampón s kondicionérem. Smíchejte Hydratační kondicionér s prvosenkovým olejem s horkou vodou, naneste rovnoměrně a důkladně na srst nebo nasprejujte. NEVYPLACHUJTE! Vymačkejte přebytečné množství ze srsti a vysušte obvyklým způsobem.

Doporučená množství: Jednoduchá srst a srst v dobré kondici 1 – 2 polévkové lžíce na 1 litr horké vody. Srst s podsadou nebo srst ve špatném stavu 2 – 3 polévkové lžíce na 1 litr horké vody. Upravte množství oleje v závislosti na individuální hustotě a objemu srsti, kondici srsti a době mezi česáním a koupáním.

#1 ALL SYSTEMS Hydratační kondicionér s prvosenkovým olejem neobsahuje alkohol ani silikonové produkty.

LUXUSNÍ KRÉMOVÝ KONDICIONÉR PRO KŮŽI A SRST

(Pure Cosmetic Conditioner Protein Pack Pre-Chalk)

Je ideální pro ta plemena, která mají krátkou hustou podsadu a tvrdou rovnou srst (teriéři), dále pro tato plemena: Shih-tzu (používat ve výstavních dnech), Flanderský Bouvier, Zlatý retrívr, Novofoundlandský pes, Pyrenejský horský pes, Sibiřský husky, Malamut, Pekinéz, španělé a plemena podobné struktury srsti.

Tento kondicionér zanechává srst a kůži v plném zdraví, hydratovanou a dostává ji do skvělé kondice.

#1 ALL SYSTEMS Luxusní krémový kondicionér je neolejový, nemastný, kompletní kondicionér, který zabraňuje zničení srsti způsobené cizími částicemi, častým koupáním a sušením. Neobsahuje alkohol ani silikony, které způsobují lepkavost a ztvrdnutí, což vede k poničení a ztrátám srsti. Kondicionér nezjemňuje přirozenou strukturu srsti, naopak strukturu zlepšuje a činí srst přepychovou. Je to vynikající prostředek pro použití před křídováním teriérů. Kondicionér drží křídu v srsti, tudíž nevadí, když se pes oklepe.

Tento Luxusní krémový kondicionér nepůsobí zažloutnutí srsti dokonce ani u velmi porézních typů srsti. Kondicionér je také doporučován pro úpravu srsti dlouhosrstých plemen před vstupem do výstavního kruhu.

Návod na použití:

Vetřete malé množství krému do celé délky srsti a vykartáčujte. Můžete také krém zředit horkou vodou a nasprejovat do srsti.

HYDRATAČNÍ SPREJ S NORKOVÝM OLEJEM

(Moisturizing Coat Spray)

Tento přípravek je speciálně vyvinutý pro super kondici kůže a srsti. Kosmetický lanolin, velice jemný norkový olej a rostlinné proteiny účinně regenerují všechny druhy srsti. Má příjemnou pudrovou vůni a prodává se v lehce použitelné aerosolové formě. Je speciálně určený pro ochranu a udržení nezacuchané srsti po dobu nejméně 5-ti dnů, když je dodržen návod na použití. Je vynikající na odstranění laků (např. u pudlů) a minimalizuje zničení srsti způsobené vlasovými spreji, křídou (např. u teriérů), tvarovacími a zpevňujícími gely a dalšími přípravky. Speciálně určený pro udržení krásné srsti u dlouhosrstých plemen s podsadou (Shih-tzu, Lhasa apso), pro která jsou klasické oleje příliš těžké.

Návod na použití:

Natáčení srsti: Nasprejujte důkladně a rovnoměrně na čistou, suchou srst. Zvýšenou pozornost věnujte konečkům srsti a problémovým místům, kde se srst nejsnáze zacuchá, tj. za ušima, na hrudníku, na břiše … Vyčešte všechny zacuchaniny. Natočte jako obvykle. Srst by nikdy neměla být natočená suchá! Po odstranění natáček použijte na vykoupání #1 ALL SYSTEMS Jemný šampón s kondicionérem, dále aplikujte #1 ALL SYSTEMS Proteinový kondicionér podle návodu, poté vysušte fénem a znovu natočte srst pomocí Hydratačního spreje s norkovým olejem podle dříve popsaného postupu.

Příprava na výstavu: Pro krátkosrstá plemena jako je Dobrman, Rotwailer, Bígl … Nasprejujte rovnoměrně celou srst a vyleštěte čistým suchým ručníkem nebo jemným štětinovým kartáčem do vysokého lesku. Minimalizuje lupy, leští a rozjasňuje srst bez toho, aby vypadala mastná nebo slepená a bez toho, aby přitahovala špínu.

Jako odstraňovač zacuchané srsti: Nikdy nečešte suchou srst. Nejprve důkladně nasyťte srst sprejem, hlavně zacuchaná místa a nechejte několik minut působit. Potom opatrně rozdělte srst pomocí prstů. Začněte česat od konečků a pomalu postupujte až nahoru ke kůži dokud není možné pročesávat lehce a bez problémů celou srst. Opatrně vyčešte všechny zacuchaniny. Vždy češte ve směru růstu srsti. Tento způsob minimalizuje vytrhávání a následnou ztrátu srsti.

Upozornění:

Hořlavina. Obsahuje SD Alkohol 40 a Isobutan. Nádoba je pod tlakem. Nepoužívejte v blízkosti tepelného zdroje nebo otevřeného ohně. Nekuřte během používání, dokud srst není úplně suchá. Zabraňte vstříknutí do očí. Nádobu nepropichujte a neházejte do ohně. Přípravek skladujte při teplotě pod 48 °C. Používejte pouze podle návodu, úmyslné zneužití, jiné použití nebo vdechnutí může být škodlivé až nebezpečné. Uložte mimo dosah dětí.

ANTISTATICKÝ SPREJ

(Hair Revitalizer and Antistatic Coat Spray)

Speciálně vyvinutý pro vylepšení kondice srsti připravené do výstavního kruhu (čistá a suchá), má antistatické účinky.

#1 ALL SYSTEMS Antistatický sprej znamenitě vylepšuje strukturu srsti, pomáhá udržet srst nezamotanou a nezacuchanou, účinně hydratuje srst bez toho, aby vypadala mastná nebo slepená. Přirozená barva srsti bude zvýrazněna vysokým leskem. Srst se okamžitě stává lehce upravitelná, sprej chrání srst před prachem s špínou, srst vypadá dlouho svěží a jako po vykoupání.

Návod na použití:

#1 ALL SYSTEMS Antistatický sprej můžete použít okamžitě, ale může být také zředěn vodou v poměru 1 : 2 při použití na jemnější, lehčí srst nebo když je sprej používán několik dní za sebou. Doporučujeme smíchat s destilovanou vodou kdykoliv to bude potřebné. Zlehka nasprejujte srst a vykartáčujte.

Stejně jako všechny #1 ALL SYSTEMS výrobky je také Antistatický sprej vyroben bez použití silikonu, oleje a alkoholu, které působí nepříznivě na srst a pokožku.

OSVĚŽOVAČ A STABILIZÉR KŮŽE A SRSTI

(Product Stabilizer)

Jedinečný přípravek založený na citrusové bázi, s přírodní zázvorovou vůní, který zaručí dokonalé vyčištění a odstranění zbytkových částic (reziduí) z pokožky a srsti Vašeho psa. Používá se jako oplachovač srsti mezi použitím šampónu a kondicionéru.

#1 ALL SYSTEMS Osvěžovač a stabilizér kůže a srsti vyřeší problémy přílišné až přehnané péče o srst (nadměrné používání oleje, kondicionérů a dalších nežádoucích úprav srsti). Obvykle se to týká psů, kteří mají přirozeně jemnější srst a citlivější pokožku, jako jsou Shih-tzu, který má velké množství jemné podsady, bílý a stříbrný pudl, Afgánský chrt, Lhasa apso, Maltézáček, Americký kokršpaněl, Anglický setr, Jorkšírský teriér, Wheaten teriér.

Obecné příznaky přemíry péče jsou tyto: separovaná, pramínkovitá srst, mastný nebo slepený vzhled i po úpravě srsti na výstavu, ztráta přirozené struktury, létavost srsti, lupy.

Vynikající na všechny druhy onemocnění kůže – dermatitidy. Přirozeně zbavuje kůži infekce způsobené bakteriemi a tím umožňuje kůži rychle a přirozeně se uzdravit.

Návod na použití:

Nejprve vykoupejte srst důkladně 2´ #1 ALL SYSTEMS Jemným šampónem s kondicionérem. (Pro první mytí můžete použít Vybělovací šampón pro bílé, stříbrné a černé barvy srsti). Důkladně vypláchněte. Smíchejte 30 – 60 ml #1 ALL SYSTEMS Osvěžovače a stabilizéru kůže a srsti s 1 litrem teplé vody. Důkladně promíchejte. Naneste na srst tak, aby byla dokonale nasycená. Nechejte působit 60 sekund a důkladně vypláchněte. Jestliže se srst zdá lepivá nebo mastná, ještě jednou vyšampónujte a vypláchněte. Dále postupujte podle toho, zda upravujete srst na výstavu nebo mezi výstavami. (Použijte výstavní nebo mezivýstavní kondicionér). Doporučujeme používat #1 ALL SYSTEMS Osvěžovač a stabilizér kůže a srsti nejméně 1 - 2´ měsíčně.

ČAJOVNÍKOVÝ OLEJ

(Tea Tree Oil Spray)

1.1 ALL SYSTEMS Čajovníkový olej je velmi účinný přípravek na likvidaci širokého spektra bakterií a plísní. Nahrazuje léčení kůže antibiotiky.

2.1 ALL SYSTEMS Čajovníkový olej je bezpečný pro zdraví pokožky, nebrání přirozenému růstu a regeneraci buněk. Je to báječný přírodní antiseptický prostředek.

3.1 ALL SYSTEMS Čajovníkový olej je silný organický roztok, který rozptýlí hnis z bolavých míst (vřídků, pupínků) nebo infikovaných ran a neutralizuje jed z menších poštípání od hmyzu.

4.1 ALL SYSTEMS Čajovníkový olej je velmi účinný pro uklidnění pořezaných a poškrábaných míst, popáleni a poštípání od hmyzu. Má analgetické účinky a ve většině případů odstraňuje bolest.

5.Narozdíl od mnoha antiseptických prostředků 1 ALL SYSTEMS Čajovníkový olej ničí bakterie stejně účinně v přirozeném prostředí těla jako ve zkumavce v laboratoři. Roztok přirozeně proniká vrstvami kůže a dosahuje až tak hluboko, kde se nachází infikovaná tkáň.

6.1 ALL SYSTEMS Čajovníkový olej obsahuje léčivé látky nové generace, které jsou extrémně hořké a tudíž výborně odradí zvířata od toho, aby si postižená a ošetřená místa lízala nebo kousala. To umožní plynulý průběh a dokončení léčebného procesu.

 

Návod na použití:

Postižené místo sprejujte 3´ denně po dobu 7 dnů, poté používejte podle potřeby. Aplikujte na čistou pokožku. Přerušte používání, jestliže podráždění přetrvává. V případě hlubokých ran nebo rozsáhlých popálenin konzultujte s veterinárním lékařem. Jestliže začervenání, podráždění, otok nebo bolest přetrvávají nebo se zhoršují nebo jestliže dojde k infekci přerušte používání a navštivte veterinárního lékaře. Uložte mimo dosah dětí. Neužívejte vnitřně. Zabraňte kontaktu s očima.

TVAROVACÍ GEL

(Styling gel)

Není v srsti ani vidět, ani cítit na dotek, ale účinně udržuje a zachovává tvar.

Neviditelný gel efektivně odstraňuje statickou elektřinu, chrání srst proti vlhkosti, zamezuje vlnění a kadeření srsti, zabraňuje poletování srsti.

Přípravek je ve formě lehkého, čirého gelu a má svěží a přirozenou vůni. Obsahuje hydratační glycerin a kondicionéry zpevňující a posilující srst a zlepšující pružnost srsti.

Může být používán několik dní za sebou bez nutnosti vykoupání.

Je vhodný i pro tu nejjemnější srst jako má Maltézáček.

Návod na použití:

Aplikujte na čistou rozčesanou srst připravenou na výstavu. Upravte srst do požadovaného stylu. Použijte i na úpravu srsti na hlavě (top knot). Srst bude držet stálý tvar.

SUPER BĚLÍCÍ GEL

(Super Whitening Gel)

#1 ALL SYSTEMS Super bělící gel je vyroben z nejnovějších složek, používaných i v lidské kosmetice, které jsou nejenom bezpečné a účinně odstraňují skvrny od nadměrného slzení, moči a jídla, ale také zlepšují kondici srsti, posilují ji a činí ji více odolnější proti následnému zašpinění. Super bělící gel je vyroben ve formě lehce použitelného, průzračného gelu, který může být ponechán v srst i mezi výstavami.

Návod na použití:

Nejlepší je použít gel na čistou, suchou srst. Můžete ho aplikovat pomocí čistých prstů nebo kosmetického kartáčku. Jako u kteréhokoliv kosmetického přípravku dejte pozor, aby se gel nedostal do očí. V případě, že se gel do oka dostane, vypláchněte velkým množstvím studené vody. Jestliže podráždění přetrvává, vyhledejte veterinárního lékaře. Znovu aplikujte na čistou, suchou srst kdykoliv je to potřebné. Kompletně vymyjte, vypláchněte, použijte kondicionér a vysušte ne dříve než po každé 3. aplikaci. Na místa, která jsou opakovaně ošetřovaná gelem, můžete mezi výstavami, když není celkové koupání nezbytné, použít #1 ALL SYSTEMS Samooplachovací šampón zředěný 1 : 10 dílům vody. Při kompletním koupání používejte #1 ALL SYSTEMS Rozjasňovací nebo Vybělovací šampón. Poté vyberte správný #1 ALL SYSTEMS kondicionér, odpovídající typu srsti vašeho psa a požadovanému stylu úpravy srsti.

Pro dosažení špičkové kondice srsti používejte celou řadu výrobků #1 ALL SYSTEMS.

ŽIVOTNÍ ENERGIE

(Vital Energy)

Speciální prostředek pro zlepšení zdravotního stavu psů.

Vynikající doplněk výživy pro psy.

Zlepšuje strukturu srsti, přispívá ke zdravé pokožce a zlepšuje celkový vzhled.

Krmný návod: Tento výrobek slouží pro obohacení potravy Vašeho psa. Používejte denně v závislosti na váze a kondici.

Před otevřením: skladujte při normální pokojové teplotě.

Po otevření: skladujte na chladném suchém místě, zabraňte přístupu vysoké vlhkosti. Po otevření spotřebujte během 90-ti dnů.

Vakuově baleno. Otvírejte opatrně.

Speciální vlastnosti: „Životní energie“ je vyrobena z lehce stravitelných živin, které jsou získány výhradně z přírodních zdrojů. Při výrobě jsou použity takové postupy a následné speciální balení, které zajišťují vysokou kvalitu výrobku, a to přináší báječné výsledky, jaké můžete očekávat od všech výrobků značky #1 ALL SYSTEMS.

Denní dávkování

Hmotnost zvířete

množství

do 10kg

1 čajová lžička = 5 g

10 – 25 kg

2 čajové lžičky = 10 g

25 – 45 kg

3 čajové lžičky = 15 g

45 – 60 kg

4 čajové lžičky = 20 g

nad 60 kg

6 čajových lžiček = 30 g

Složení:

Lněné semínko, melasa, rýžové otruby, sušené kvasnice, slunečnicové semínko, sušená játra, sušená vojtěška, sušená karotka, kostní moučka, rybí moučka, sušené ústřice, ječmenné výhonky, lecitin, výtažky z česneku a yuccy.

Deklarované jakostní znaky / na 1 kg:

Hrubý protein (minimálně) …………… 18 %

Hrubý tuk (minimálně) ………………. 23 %

Hrubá vláknina (maximálně) …………. 10 %

Vlhkost (maximálně) …………………. 10 %Zpět